×

W Olsztynie odbyły sie jedyne Mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców w pływaniu. W mistrzostwach tych wystartowała również trojka kołobrzeżan: Kuba Książek 1998 oraz Kacper Kolańczyk 2002 reprezentowali MKP Szczecin oraz Piotr Ludwiczak 1996 AZS AWF Katowice.
Szkoła Taekwon-Do ITF „HWA-RANG” przeprowadziła egzamin na wyższe stopnie cup (pasy). Do tego egzaminu podeszło jednocześnie aż 29 adeptów z dwóch sekcji z Drzonowa oraz z Dźwirzyna.
22 grudnia odbyły się ostatnie zawody pływackie w roku 2020. Finał Zachodniopomorskiej Ligi Pływackiej został rozegrany w Szczecinie. Nie zabrakło na nim zawodników MKP Kołobrzeg. Mijający rok nie był łatwy dla pływaków przede wszystkim ze względu na pandemię, dlatego tym bardziej cieszy fakt iż po czterech edycjach zwodów przesuwanych z powodu koronawirusa w ogólnej klasyfikacji MKP Kołobrzeg uplasowało się na piątym miejscu. Dużym sukcesem był już sam start w zawodach, a oprócz tego zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe.
21 grudnia odbyła się kolejna konferencja szkoleniowa zorganizowana przez Kołobrzeski Szkolny Związek Sportowy przy współpracy z MOSiR Kołobrzeg.
W dniu 12 grudnia Husaria Szczecin zorganizowała X już edycję turnieju Kyokushin Karate “Kyokushin Challenge 2020”. W tym roku z uwagi na sytuację epidemiczną kraju i regionu, Husarze pod wodzą sensei Radosława Ambroziaka podjęli decyzję o zorganizowaniu turnieju w trybie online.
W dniach 18-20 grudnia odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14 lat w Pływaniu. Młodzi pływacy rywalizowali w Ostrowcu Świętokrzyskim. W imprezie wzięło udział dwóch pływaków KP Bałtyk Kołobrzeg: Marika Getka i Maciej Borek.
Za nami XII Mistrzostw Kołobrzegu w Pływaniu. Udany start w tych zawodach zanotowała ekipa KP Bałtyk Kołobrzeg. Podopieczni Łukasza Gąsiora zdobyli łącznie 16 medali - zajmując 6 miejsce w klasyfikacji medalowej spośród 23 klubów i szkółek pływackich.
W hali sportowej kołobrzeskiej SP 6 rozegrany został Ogólnopolski Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej Młodzików. Zespół UKS OPP Powiat Kołobrzeski, który jest liderem rozgrywek wojewódzkich chciał skonfrontować się z czołowymi klubami tej kategorii wiekowej w innych regionach.
W miniony weekend Miejski Klub Pływacki Kołobrzeg zorganizował XII Otwarte Mistrzostwa Kołobrzegu w Pływaniu. Zawody przekładane dwukrotnie z powodu pandemii wreszcie mogły się odbyć. Zawodnicy i trenerzy z goszczonych klubów nie zawiedli dzięki temu rozegrano zawody na wysokim poziomie sportowym.

Kołobrzeg gościł min. pływaków z Torunia, Poznania, Gdańska, Stargardu, Gdyni, Kartuz czy Koszalina. Wśród tak mocnej obsady bardzo dobrze spisali się zawodnicy MKP Kołobrzeg, którzy zdobyli 16 medali i wywalczyli I miejsce w wyścigu sztafetowym rocznika 2011. .

Duże znaczenie sportowe mają również wszystkie życiówki wypływane przez zawodników, którzy mimo pandemii trenują, aby uzyskiwać wciąż lepsze wyniki. Przedstawiamy wszystkich medalistów MKP Kołobrzeg.

• brąz 50m stylem klasycznym
I miejsca Sztafeta w składzie : Wolańska Maria, Sowińska Nel, Szmaglińska Natalia, Radomska Antonina.

W dniach 29 listopad - 6 grudzień w Pokrzywnej (woj. opolskie) rozgrywane były Indywidualne Mistrzostwa Polski do lat 20 w szachach klasycznych. W grupie dziewcząt brązowy medal zdobyła zawodniczka Solnego Grzybowo - Julia Antolak. W 9 rozegranych partiach szachistka odnotowała 6 wygranych, 1 remis oraz 2 porażki.
Każdy chętny, kto  choć trochę miał do czynienia z "nylonową lotką" może wziąć udział w turnieju amatorów badmintona.
W dniach 3 - 6 grudnia zawodnicy KTC Kłobrzeg  przebywali na zgrupowaniu kolarskim w Pruszkowie, aby 5 i 6 grudnia stanąć do walki o najwyższe stopnie podium w Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich na torze w Pruszkowie.
Praktycznie nie ma miesiąca żeby kołobrzeski VooDoo Team zrzeszający kilkanaście osób ćwiczących brazylijskie jiu jitsu, nie wystawiał swojej reprezentacji na różnego rodzaju zawodach.
W minioną sobotę najstarsze zawodniczki UKS OPP Powiat Kołobrzeski rozpoczęły zmagania w III Lidze Kobiet. W nadchodzącym sezonie rozgrywki prowadzone są w formule jednodniowych turniejów na których każdy zespół rozgrywa 2 spotkania.
6 medali zdobyli karatecy K.S. Morote Głowaczewo na odbywających się 5 grudnia w Dopiewie zawodach EMPI CUP 2020. W zawodach wzięło udział 4 zawodników tego klubu. Najlepiej w zawodach spisał się Wiktor Wojarski, który stoczył zacięte boje w bardzo mocno obsadzonych kategoriach młodzików i kadetów. Jego dorobek to srebrny medal w kumite open kadetów oraz brązowe medale w kumite kadetów -50kg, kumite młodzików +45kg oraz kumite młodzików open.
W miniony weekend odbyło się kolejne spotkanie III ligi męskiej UKS OPP Powiat Kołobrzeski w którym kołobrzeżanie podejmowali zespół UKS Żak Krzeszyce. Po niezwykle emocjonującym, zaciętym i stojącym na wysokim poziomie spotkaniu zwycięstwo odnieśli gospodarze 3:2 (16:25,25:15,23:25,25:14,15:13).
Tym razem organizatorem zawodów pływackich było miasto Koszalin. W czwartek 3 grudnia rozgrywano tam Zachodniopomorską Ligę Pływacką, a w piątek 4 grudnia Zawody o Puchar Prezydenta Miasta. W obu imprezach sportowych wzięli udział zawodnicy MKP Kołobrzeg. W czwartek rywalizowali pływacy młodsi z roczników 2011-2009, a w piątek zawodnicy z rocznika 2008.
W Kwidzynie rozegrano Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych w kategorii seniorów, młodzieżowców U 23, juniorów U 20 i juniorów młodszych U 18. Bardzo dobry start w imprezie zanotowała Anna Hrycyk. Zawodniczka KMKL Sztorm w kategorii U 18, zdobyła II miejsce. Sukces ten sprawił, że młoda biegaczka dostała powołanie do kadry Polski.
W miniony czwartek i piątek pływacy Bałtyk Kołobrzeg wzięli udział  w „Drużynowych Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików 12, 13 lat” w Szczecinie.
28 listopada na kortach Tenis Park Kołobrzeg odbyło się uroczyste, choć w związku z pandemią skromne zakończenie Kołobrzeskiej Ligi Tenisowej. Wzięły w nim udział przedstawicielki i przedstawiciele kilku kategorii ligi by odebrać swoje nagrody. Poniżej publikujemy zwycięzców w poszczególnych kategoriach.
V edycja międzynarodowego turnieju Karate Kyokushin YOUNG OYAMA`S CUP zgromadziła 23 kluby z całej Polski. Do Bydgoszczy 28 listopada zjechało 150 zawodników z różnych światowych organizacji kyokushin, a wśród nich 6-osobowy team z Kołobrzegu.
W Szczecinie w ciągu dwóch dni zmagań pływacy MKP Kołobrzeg pokazali bardzo dobrą formę. Fantastyczną postawę sportową zaprezentował Alan Fedasz, który wywalczył 2 srebrne medale – w wyścigu na 400 m stylem dowolnym osiągając czas 4:57,82 i na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:03,89 – poprawiając swój poprzedni czas aż o 6 sekund.
Za nami dwa weekendy pełne wrażeń z udziałem Zawodników UKS Zapasy Kołobrzeg. Kołobrzescy wolniacy w dniach 13-14 listopada wzięli udział w turniej dzieci w Osielsku . Podczas zawodów udało się wywalczyć im aż trzy medale. Brązowy medal w kategorii do 24 kg zdobyła Zyra Zofia, Młoda zawodniczka UKS stoczyła aż cztery pojedynki z czego wygrała trzy.
W miniony weekend w Inowrocławiu odbywał się Ogólnopolski Turniej Karate WKF "Solno Cup". Podczas zawodów czwórka zawodników Klubu Sportowego Morote Głowaczewo zdobyła tam aż 6 medali.
W miniony weekend siatkarska młodzież rozgrywała kolejne mecze w ramach ligi wojewódzkiej. Jak się okazało zawodnicy i zawodniczki UKS OPP Powiat Kołobrzeski w swoich starciach nie stracili ani jednego seta! Młodzicy, którzy rywalizowali w turnieju I ligi wojewódzkiej zwyciężyli w obydwu spotkaniach i prowadzą w tabeli ligowej.