×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
W Centrum Turystyki i Rekreacji Wodnej w Dźwirzynie niepełnosprawni żeglarze znowu wsiedli na łodzie. Dzięki Gminie Kołobrzeg, która jest wiodącym partnerem programu Baltic For All, mogą poczuć wiatr w żaglach. Pływali na zakupionych dla programu łodziach, które są znakomicie dostosowane do ich potrzeb. 

W związku ze znacznym i stałym wzrostem zachorowań na COVID-19, na podstawie zarządzenia Nr 85/2020 Wójta Gminy Kołobrzeg z dnia 14 października 2020 r., mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, pracowników Urzędu Gminy oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kołobrzegu informuje się, że od dnia 15 października br. do odwołania wyłączona zostaje bezpośrednia obsługa interesantów.
Po przerwie spowodowanej pandemią i turniejami szachowymi, które odbywały się tylko w internecie, w miesiącu wrześniu rozegrane zostały zawody w tradycyjnej już postaci, w których udział brali szachiści Solnego Grzybowo.
W związku z licznymi zapytaniami, Urząd Gminy Kołobrzeg również w tym roku kontynuuje program bezpłatnych szczepień profilaktycznych przeciw grypie dla mieszkańców gminy w wieku 65 lat i powyżej.
Strażacy z jednostki OSP Stary Borek na zaproszenie dyrekcji odwiedzili kołobrzeskie przedszkole "Mądrowscy".

Sołtysi oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Kołobrzeg zostali mianowani do nagrody w konkursie Mistrzowie Agro.

Zakończył się już kurs pilotażowy programu Baltic For All w tym roku. Założeniem projektu jest stworzenie kursu dla instruktorów żeglarstwa, kitesurfingu i windsurfingu dla osób z niepełnosprawnościami. Zajęcia odbywały się w nowym Centrum Turystyki i Rekreacji Wodnej w Dźwirzynie.
28 września odbyła się XX Sesja Rady Gminy Kołobrzeg. Była to pierwsza od marca sesja, która nie odbywała się zdalnie. Zorganizowano ją w Centrum Rekreacji i Sportów Wodnych w Dźwirzynie.
12 września na akwenie przy Marinie Trzebież odbyły się 3 Morskie Integracyjne Regaty Turystyczne MIRT – Trzebież 2020, poprzedzone kolejną edycją rejsu flotyllowego „Sprawni Niepełnosprawni Żeglarze 2020”. W samych regatach wzięło udział niemal 80 uczestników z wielu zakątków Polski z różną niepełnosprawnością w tym osoby na wózkach, niewidome, niesłyszące i niepełnosprawne intelektualnie.
Urząd Gminy Kołobrzeg informuje przedsiębiorców korzystających z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, że do dnia 30 września 2020 r. włącznie (środa) należy:
a pomysł zajęć profilaktycznych, których celem jest rozbudzenie dziecięcej miłości do zwierząt, rozwijanie wrażliwości na krzywdę oraz kształtowanie gotowości niesienia pomocy potrzebującym zwierzętom wpadła wychowawczyni Kamila Tyczyńska. Idea ta spodobała się wszystkim. Dzieci ze świetlic z Zieleniewa, Przećmina i Grzybowa kilka razy w roku wychodzą na spacer z bezdomnymi psami ze schroniska.
Forum Ekspertów analizowali ostatnie 2 lata w Gminie Kołobrzeg. W swoim uzasadnieniu wyliczyli wiele rzeczy, które pozwalają na walkę o tytuł Lidera Turystyki.
Od 17 do 21 sierpnia w litewskim Silute trwał pilotażowy kurs dla instruktorów kitesurfingu i windsurfingu dla osób z niepełnosprawnościami.
Jego głos urzeka niezwykłym magnetyzmem – powiedziała młoda mieszkanka Krakowa, która w ostatni czwartkowy wieczór lipca uczestniczyła w kościele pw. Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Dźwirzynie w koncercie najpiękniejszych włoskich piosenek religijnych. Pochodzący z Wenecji piosenkarz Dave Nilaya był żegnany przez publiczność długą owacją na stojąco.
Wójt Włodzimierz Popiołek, w wraz Sołtys Sarbii Wiesławą Bartwanowicz podpisali umowę zawartą z Województwem Zachodniopomorskim w sprawie udzielenia pomocy finansowej w ramach Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Granty Sołeckie 2020”. W siedzibie urzędu, w imieniu województwa umowę podpisała pani Anna Bańkowska – Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego. Bardzo wzruszona pani Wiesia (bo tak mówią o niej dzieci ze Świetlicy w Sarbii) wręczyła pani Annie Bańkowskiej bukiet kwiatów oraz oprawione zdjęcie płotu sprzed ponad 100 lat.

Gmina Kołobrzeg otrzymała wyróżnienie "Gmina z niską opłatą klimatyczną" w rankingu strony www.psur.pl. Wprawdzie w naszej Gminie pobiera się opłatę miejscową, jest to jednak potoczna nazwa tej samej należności.

Nadchodzi II tura wyborów prezydenckich. A razem z nią druga tura konkursu Bitwa o Wozy 2020. To akcja Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, która ma zachęcić Polaków do głosowania.
5 lipca odbył się pierwszy turniej z cyklu zawodów Taekwon-Do o Puchar Wójta Gminy Kołobrzeg. Do Gminnego Ośrodka Sportu, Turystyki i Rekreacji w Dźwirzynie zjechało aż 93 zawodników z różnych klubów z całego kraju.
Gaszyn Challenge porwał serca dobroczyńców w całym kraju. Akcja rozprzestrzenia się dzięki możliwości nominowania kolejnych jednostek. Urząd Gminy w Kołobrzegu swoją nominację zawdzięcza dobroduszności Gminnego Ośrodka Sportu, Turystyki i Rekreacji w Dźwirzynie. Podobnie Rada Gminy Kołobrzeg. Zarówno gminna administracja, jak i radni podjęli wyzwanie i z uśmiechem na ustach przekazali je dalej. Kolejne środki finansowe zasiliły konto fundacji na szczytny cel pomocy potrzebującym dzieciom.
W niedzielnych wyborach Prezydenta RP frekwencja w Gminie Kołobrzeg wyniosła 70,42 % i w porównaniu do ostatnich wyborów parlamentarnych była wyższa o blisko 10 %.
O etapie na jaki wkroczył międzynarodowy projekt Baltic For All mówi opowiada Piotr Cięszczyk z Urzędu Gminy Kołobrzeg. Gmina, jako lider projektu, wkroczyła właśnie na ostatni etap realizacji.
Już za kilka dni nad plażami w Grzybowie oraz Dźwirzynie załopoczą Błękitne Flagi. Są one prestiżowym wyróżnieniem kąpielisk spełniających najwyższy standard bezpieczeństwa i czystości. Od 22 czerwca do 8 września komfortowego wypoczynku plażowiczów i miłośników morskich kąpieli będzie strzegło 35 ratowników na 8 stanowiskach. Gdzie będziemy plażowali bezpiecznie?
Pomimo niezwykle trudnej i nieprzewidywalnej sytuacji gospodarczej w 2019 roku, wójt Gminy Kołobrzeg Włodzimierz Popiołek wraz z radnymi oraz pracownikami udowodnił, że potrafi skutecznie i rozsądnie prowadzić nasz samorząd ku rozwojowi i stabilizacji. Podczas dzisiejszej sesji Rady Gminy niemal jednogłośnie zostało mu udzielone absolutorium, które poprzedziło udzielenie wotum zaufania.
6 kursantów - 4 panów i 2 panie, przez cały tydzień brało udział w wykładach oraz zajęciach praktycznych prowadzonych przez Grzegorza Prokopowicza, trenera polskiej kadry żeglarzy z niepełnosprawnościami oraz Katarzynę Prokopowicz (oboje członkowie Polskiego Związku Żeglarstwa, na co dzień wykładowcy Olsztyńskiej Szkoły Wyższej).
Charakterystyczną cechą gminnej branży turystycznej jest sezonowość, skutkująca w znacznej mierze zawieszaniem prowadzonych firm wraz końcem wakacji. Ich wznowienie natomiast zwykle następowało przed majówką. Prawidłowość ta dotyczy również gestorów gastronomii.

 

×
Reklama