×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Aktualności

Z pewnym zdumieniem przeczytaliśmy dzisiaj wpis posła Czesława Hoca z Prawa i Sprawiedliwości, dotyczący naszego portalu. Z dramatycznej wypowiedzi zatytułowanej niedwuznacznie „do czego prowadzi polityczny sponsoring oraz nienawiść” dowiadujemy się że, oprócz powyżej przytoczonej insynuacji, naszym naczelnym autorytetem, idolem i guru jest Janusz Korwin-Mikke. Skąd takie domniemania szanownego posła? Otóż we wczorajszym artykule opisującym wystąpienie polityka w sejmie, zacytowaliśmy, w jednym zdaniu, komentarz dotyczący tegoż wystąpienia, należący właśnie do Korwina-Mikke.
Blisko 200 litrów żuru ugotowano w czwartek w centrum Kołobrzegu. To wystarczyło do przygotowania około kilkuset porcji smacznej i pożywnej zupy, którą bezpłatnie rozdano wszystkim tym, którzy pojawili się na Skwerze Pionierów. Przygotowała go fundacja Wolne Miejsce przy wsparciu Urzędu Miasta.
W niedzielę 25 października o godz. 11.00 na deskach RCK zaprezentowany zostanie spektakl „Niesamowite przygody niesamowitych skarpetek” w wykonaniu Teatru Lalki „Tęcza” ze Słupska. Regionalne Centrum Kultury zaprasza wszystkie dzieci na to wydarzenie.
Fundacja „Wolne Miejsce" na specjalnie zwołanej konferencji prasowej poinformowała o swoich planach i organizacji dwóch ważnych wydarzeń. Są nimi Wigilia dla Samotnych oraz organizacja II Kołobrzeskich Obchodów Światowego Dnia Walki z Głodem. Przygotowania do pierwszego z wydarzeń rozpoczną się dzisiejszym spotkaniem organizacyjnym w kompleksie Milenium.  Tradycyjną formę 6 edycji "Wigilii dla Samotnych" uniemożliwia sytuacja epidemiologiczna, zatem członkowie fundacji i wspierający ją wolontariusze chcą zorganizować całość w formie paczek, które dotrą do osób najbardziej potrzebujących.
Kolizją z zaparkowanymi pojazdami zakończyło się zdarzenie, do którego doszło w czwartkowe wczesne popołudnie przy ulicy Jedności Narodowej w Kołobrzegu.
Lubisz ryby? Mamy dla Ciebie specjalną ofertę. Niedaleko Kołobrzegu możesz kupić świeżego pstrąga prosto z hodowli.
Ponad 500 sadzonek hortensji, budlei oraz róż upiększą kołobrzeskie ogródki i balkony. To spektakularny efekt IV edycji akcji "Upiększ ogród z Prezydentem" zorganizowanej w środę pod kołobrzeskim ratuszem.
To kolejne, w ostatnich dniach, zmiany w kołobrzeskiej lecznicy. Jak czytamy w specjalnym komunikacie, dotyczą one wejścia do placówki. Od dnia 23 października, dostępnym wejściem dla pacjentów będzie Wejście Główne od strony ul. Łopuskiego 31-33.
Do kolejnego wypadku w środę wieczorem doszło w okolicy miejscowości Leszczyn, niedaleko Rymania. Mercedesem po drodze krajowej nr 6 jechały trzy osoby.  Z nieznanych nam przyczyn kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Poszkodowana została całą trójka znajdująca się w pojeździe.
Pierwszy w regionie stół do teqballa stanął przy ul. Obrońców Westerplatte. Na pierwszy rzut oka przypomina stół do tenisa stołowego, jest jednak trochę niższy, a zamiast siatki na środku jest przezroczysta płyta z pleksi. Do gry na nim służy piłka futbolowa. Wokół stołu pojawiła się również specjalna nawierzchnia oraz tablica z informacją o zasadach gry w teqball.
Otrzymaliśmy komunikat z Urzędu Miasta o dwóch potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w placówce. Część urzędników, z wydziałów w których stwierdzono zakażenia, zostało objętych kwarantanną.

W środowy wieczór doszło do wypadku na wysokości miejscowości Pyszka w gminie Dygowo.

Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało, po tym jak samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w bariery. Dwóch mężczyzn jechało trasą S6 z Kołobrzegu w kierunku Koszalina.
O tym fakcie informowaliśmy już kilka dni temu. Teraz wojewoda Tomasz Hinc wydał oficjalną decyzję o powiększeniu liczby szpitali, które będą zajmować się leczeniem zakażeń. Na liście jest również Regionalny Szpital w Kołobrzegu.
Tysiąc złotych mandatu za brak maseczki czy wprowadzenie tzw. klauzuli miłosiernego Samarytanina - w sejmie trwają obrady na temat poselskich projektów uchwał dotyczących przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym związanym z walką z koronawirusem. Uzasadnienie tych, złożonych przez PiS, odczytywał kołobrzeski poseł Czesław Hoc.
Punktualnie o północy z czwartku na piątek ruszy głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego na rok 2021. Kołobrzeżanie mogą wybierać spośród 14 projektów. Sześć z nich to inicjatywy ogólnomiejskie a osiem to osiedlowe. We wtorek rano na specjalnej konferencji prasowej urzędnicy przedstawili pełną listę projektów.