×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Aktualności

Od dłuższego czasu informujemy Was o zmniejszającej się w Kołobrzegu liczbie punktów medycznych, które będą wykonywać szczepienia przeciw Covid-19. Na tę chwilę, w naszym mieście, są jedynie dwa takie miejsca, co z pewnością nie jest liczbą wystarczającą.
Od 1 stycznia Komenda Powiatowa Policji prowadzi coroczną akcję znakowania przedmiotów wartościowych, a w szczególności rowerów. Znakowanie polega na wygrawerowaniu specjalnym przyrządem oznaczenia składającego się z liter i cyfr. Głównym celem akcji znakowania jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru.
Wyrazy współczucia rodzinie i najbliższym Śp. Karola Frankiewicza składają Zarząd i pracownicy Miejskiej Energetyki Cieplnej w Kołobrzegu. ​
Zaplanowane na 31 stycznia coroczne wielkie święto amatorów zimnych kąpieli w mieście nad Parsętą nie odbędzie się. Organizatorzy IX Światowego Festiwalu Morsowania podjęli taką decyzję po opublikowaniu rozporządzenia Rady Ministrów dotyczącego obostrzeń związanych z covid-19, w którym kategorycznie zabroniono organizacji wydarzeń o charakterze rekreacyjno - sportowym.
To nowość na rynku kołobrzeskim. Firma Medical service współpracując z doświadczonym personelem zajmuje się pobraniami materiałów do badań w domu pacjenta.
Trwa kolejna edycja akcji społecznej „Ultrakrew – każdy ma swój krwiobieg”, w ramach której prowadzona jest ogólnopolska zbiórka krwi. Doświadczeni biegacze przemierzają polskie wybrzeże od Świnoujścia do mety w Piaskach na granicy z Rosją, łącznie 550 km. W poniedziałkowe popołudnie 9-osobowa grupa dotarła do Kołobrzegu.
To dość nietypowa interwencja kołobrzeskich policjantów. W nocy z niedzieli na poniedziałek funkcjonariusze komórki patrolowo-interwencyjnej na terenie miasta zauważyli idącego w cienkim ubraniu mężczyznę. W związku z silnym mrozem zdecydowali się pomóc mężczyźnie. Jak się okazało, spacerujący nocą 35-latek, jest mieszkańcem Obornik, a do miasta nad Parsętą przyjechał w celach zarobkowych. Niestety nie miał gdzie się zatrzymać i był przemarznięty.
Starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski informuje, że w związku z wejściem w życie Tarczy Antykryzysowej 6.0, która przedłuża możliwość ubiegania się o wsparcie w ramach dofinansowań, trwa wznowiony nabór wniosków dotyczących:
W poniedziałkowe popołudnie kołobrzescy strażacy zostali poinformowani o zwierzęciu uwięzionym na drzewie. W Parku Dąbrowskiego w żyłkę na gałęzi jednego z drzew zaplątała się mewa.
Cieszymy się, że rząd wspiera samorządy, na przykład 200 gmin górskich (…), jednak brakuje nam, aby ta pomoc dotarła również do nadmorskich gmin, my także żyjemy z turystyki – mówiła prezydent Anna Mieczkowska podczas specjalnie zorganizowanej konferencji, podczas której wzięli udział również marszałek Olgierd Geblewicz, Anna Bańkowska z Zarządu Województwa oraz przedstawiciele kołobrzeskich przedsiębiorców.
Od poniedziałku ruszyły szczepienia przeciw Covid-19 w powiatowych DPS-ach. W jednym z nich, kołobrzeskiej fili DPS Włościbórz znajduje się obecnie ognisko zakażeń.
„Nie żyjemy, aby umierać, ale umieramy, aby żyć wiecznie"
Ćwiczenia oddechowe i specjalne zabiegi, w tym stymulacja indukcyjna mięśni oddechowych, a także zajęcia relaksacyjne i z udziałem psychologa – tak, mniej więcej, ma wyglądać pakiet zabiegów związanych z rehabilitacją pocovidową, którą opracowuje zespół ośrodka Posejdon. Autorski program jest obecnie testowany na grupie 10 kołobrzeżan, którzy przeszli Covid-19.
Projekt „Regionalne Pogotowie Kryzysowe” jest współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Dzięki takim działaniom mieszkańcy powiatu kołobrzeskiego, w kryzysowych i trudnych dla siebie sytuacjach, będą mogli, niemal od ręki, uzyskać pomoc psychologiczną.

Podczas poniedziałkowej, wspólnej konferencji władz województwa i samorządu padło pytanie do marszałka Geblewicza o deklarację starosty dotyczącą startu w kolejnych wyborach na prezydenta miasta. Przypomnijmy; 18 listopada 2020 na antenie Telewizji Kablowej Kołobrzeg starosta Tomasz Tamborski powiedział, że „nie wyklucza” kandydowania na to stanowisko w wyborach za 3 lata.

W związku z przedłużeniem kwarantanny narodowej do 31 stycznia oraz obowiązywania obostrzeń, utrzymuje się zmniejszone zapotrzebowanie na przewozy transportem publicznym.  Organizator przewozów w województwie zachodniopomorskim podjął więc decyzję o dalszym, czasowym zawieszeniu kursowania części pociągów regionalnych oraz wszystkich pociągów kursujących w ruchu transgranicznym do Republiki Federalnej Niemiec.