×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Ognisko zakażeń w Przedszkolu nr 2 w Kołobrzegu. Według naszych informacji stwierdzono tam sześć przypadków zachorowań na Covid-19 wśród kadry nauczycielskiej i obsługi placówki. Decyzją sanepidu przedszkole zostaje od jutra zamknięte.
Poniżej podajemy komunikat z Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu.
Dziesięć osób z Wydziału Finansów kołobrzeskiego starostwa przebywa obecnie na kwarantannie. U jednego z urzędników stwierdzono zakażenie koronawirusem.
Z powodu wprowadzenia nowych zasad bezpieczeństwa i obostrzeń w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem w kraju Regionalne Centrum Kultury od dnia 24 października do dnia 7 listopada zawiesza zajęcia amatorskiego ruchu artystycznego, który odbywa się w pracowniach RCK. Szczegóły na grafice poniżej.
Wybudowanie dróg S6 i S11 pociągnęło za sobą kolejne zmiany. W świadomości wielu osób ( w tym i do niedawna naszej), drogą którą niegdyś jeździło się pomiędzy Koszalinem a Szczecinem funkcjonowała jako „stara szóstka". Droga krajowa nr 6 przebiegała również przez powiat kołobrzeski - przez gminę Rymań i gminę Gościno. Zmiany w nazewnictwie sieci drogowej nastąpiły na skutek tzw. „ustawy kaskadowej", a właściwie nowelizacji ustawy o drogach publicznych. Pozwoliła ona oddać odcinek starej drogi krajowej do sieci dróg wojewódzkich. Teraz dawna DK6 od węzła w Wicimicach łączącego ją z S6 aż do Koszalina jest drogą wojewódzką nr 112.
Choć do Wigilii zostało jeszcze blisko dwa miesiące, to przygotowania do niej już zostały rozpoczęte. W środę w sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji po raz pierwszy w tym roku spotkali się wolontariusze przygotowujący to ogromne przedsięwzięcie. W inauguracyjnym spotkaniu na którym pojawiło się ścisłe grono organizatorów wziął udział również sam pomysłodawca i założyciel Fundacji - Mikołaj Rykowski.
Nawet ponad 3,5 tys. osób mogło wziąć udział w dwóch protestach, które odbyły się w minioną niedzielę w Kołobrzegu. To sytuacja wyjątkowa, której w historii istnienia naszego portalu nie pamiętamy.
O godzinie 16 w niedzielę, odbył się kolejny protest przeciwko zakazowi aborcji. Około 700 osób zebrało się przy kołobrzeskim molo, następnie tłum spacerem przeszedł pod biuro posła PiS-u Czesława Hoca, aby zapalić tam znicze.

„Myślę, czuję, decyduję!”, „To jest wojna!” - około 2,5 tys. kołobrzeżan wzięło udział w manifestacji przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Były także inne hasła, dużo wulgarniejsze, skierowane w stronę partii rządzącej.

.W piątek późnym wieczorem doszło do kolizji dwóch samochodów u zbiegu ulicy Giełdowej i alei św. Jana Pawła II.
Kilkadziesiąt osób zebrało się pod biurem posła Prawa i Sprawiedliwości, aby zaprostestować przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego.
Kilkudziesięciu urzędników przyszło w piątek do pracy ubranych na czarno. W ten sposób zaprotestowali oni przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji.
Dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów miał 41-letni mieszkaniec Kołobrzegu, którego na jednej z ulic miasta skontrolowali w czwartek funkcjonariusze kołobrzeskiej Straży Granicznej.
Podczas konferencji online prezydent Anna Mieczkowska mówiła o nowych wytycznych dotyczących sytuacji epidemicznej.
Premier ogłosił podczas konferencji prasowej kolejne obostrzenia. Podajemy je poniżej: Cała Polska od soboty w strefie czerwonej. Uczniowie szkół podstawowych od klasy IV do VIII przechodzą w tryb zdalny nauczania. Ograniczenia w strefie gastronomicznej - przez następne dwa tygodnie jedzenie będzie można zamawiać jedynie w formie „na wynos”. Zakaz zebrań i spotkań powyżej 5 osób.
Choć do akcji „Wigilia dla Samotnych” pozostało jeszcze blisko dwa miesiące, to przygotowania już ruszyły. W środę w sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji po raz pierwszy w tym roku spotkali się wolontariusze biorący udział w przedsięwzięciu. Na inauguracyjnym spotkaniu, wziął udział również sam pomysłodawca imprezy i założyciel Fundacji - Mikołaj Rykowski.
I LO. im. M. Kopernika w Kołobrzegu jest kolejną szkołą z potwierdzonym przypadkiem zachorowania na Covid-19. To jedna z osób z grona pedagogicznego placówki. Osoby, które miały najbliższy kontakt z zakażonym, zostały objęte kwarantanną.
Z pewnym zdumieniem przeczytaliśmy dzisiaj wpis posła Czesława Hoca z Prawa i Sprawiedliwości, dotyczący naszego portalu. Z dramatycznej wypowiedzi zatytułowanej niedwuznacznie „do czego prowadzi polityczny sponsoring oraz nienawiść” dowiadujemy się że, oprócz powyżej przytoczonej insynuacji, naszym naczelnym autorytetem, idolem i guru jest Janusz Korwin-Mikke. Skąd takie domniemania szanownego posła? Otóż we wczorajszym artykule opisującym wystąpienie polityka w sejmie, zacytowaliśmy, w jednym zdaniu, komentarz dotyczący tegoż wystąpienia, należący właśnie do Korwina-Mikke.
Blisko 200 litrów żuru ugotowano w czwartek w centrum Kołobrzegu. To wystarczyło do przygotowania około kilkuset porcji smacznej i pożywnej zupy, którą bezpłatnie rozdano wszystkim tym, którzy pojawili się na Skwerze Pionierów. Przygotowała go fundacja Wolne Miejsce przy wsparciu Urzędu Miasta.
Kolizją z zaparkowanymi pojazdami zakończyło się zdarzenie, do którego doszło w czwartkowe wczesne popołudnie przy ulicy Jedności Narodowej w Kołobrzegu.
To kolejne, w ostatnich dniach, zmiany w kołobrzeskiej lecznicy. Jak czytamy w specjalnym komunikacie, dotyczą one wejścia do placówki. Od dnia 23 października, dostępnym wejściem dla pacjentów będzie Wejście Główne od strony ul. Łopuskiego 31-33.
Otrzymaliśmy komunikat z Urzędu Miasta o dwóch potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w placówce. Część urzędników, z wydziałów w których stwierdzono zakażenia, zostało objętych kwarantanną.
O tym fakcie informowaliśmy już kilka dni temu. Teraz wojewoda Tomasz Hinc wydał oficjalną decyzję o powiększeniu liczby szpitali, które będą zajmować się leczeniem zakażeń. Na liście jest również Regionalny Szpital w Kołobrzegu.
W niedzielę 25 października o godz. 11.00 na deskach RCK zaprezentowany zostanie spektakl „Niesamowite przygody niesamowitych skarpetek” w wykonaniu Teatru Lalki „Tęcza” ze Słupska. Regionalne Centrum Kultury zaprasza wszystkie dzieci na to wydarzenie.
Lubisz ryby? Mamy dla Ciebie specjalną ofertę. Niedaleko Kołobrzegu możesz kupić świeżego pstrąga prosto z hodowli.

 

×
Reklama